Kombi Servisi

Tüm Beyaz Eşya Markalarının Kombi Cihazlarının Tamir Bakım ve Onarımları Yapılmaktadır Yapılan Bütün İşlemler Garantilidir.

0541 227 73 77 Hızlı Servis

Kombi Tamiri

Genel Servisimiz sizlere en kaliteli ve en doğru teknik servisi hizmeti sunan yetkili firmalar arasın da yer almaktayız. Türkiye’de nadir TSE belgeli firmaların başında yer almaktadır. Kombi evlerimizin en önemli beyaz eşya cihazları arasındadır. Tüm kombi tamir bakım ve onarım işlerin de sizlere garantili hizmet sunarak bu yolda ilerlemektedir.

Düzenli olarak kombi bakımı yapılması durumunda cihazın daha uzun süre performanslı çalışması ve istenilen çalışmada yüksek verim vererek faturalarınızda tasarruf sağlanacaktır. Kombi bakımını kışa girerken ve kış sonu yaptırmanız durumunda kombi sağlığını üst düzeyde tutarsınız.

Kombilerde genellikle 6 ayda bir bakım yaptırılmalıdır. Bu anlamda düzenli bakım yaptırılan kombilerde faturalarda ciddi bir düşüş ve daha çok ısınma aynı zamanda daha performanslı olarak çalışmaktadırlar. Kombiler Genleşme tankı, hava akış şalteri, baca, ısı sensörleri, eşanjör, pompa, fan motoru, termostat, kontrol panosu, elektronik anakart, gibi birçok parçaların bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu kadar çok parçadan oluşan kombi kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde arızalar olabilir. Kombi arızalandığında arıza kodları ile size durumu bildirir. Arıza kodları sayesinde kombi arıza sebebini anlayabilirsiniz.

Kombi Genel Sorunları

Kombi Çalışıyor Ama Isıtmıyor

Kombi çalışıyor ancak ısınmıyor ise bunun birkaç farklı nedeni olabilir. Kombiler doğalgaz ve elektrik ile çalışır. Elektrik olmadığı durumda kombi çalışmaz. Ancak doğalgazın kesik olduğu durumlarda kombi çalışıyor gibi gözükebilir. Bu gibi durumlarda gösterge panelinde doğalgaz ikaz lambası yanar. Buna dikkat etmek gerekir. Kalorifer sisteminin içinde bulunan suyun basıncı düştüğünde yine kombi çalışır ama ısıtmaz. Bu gibi durumlarda sistem içindeki basıncın yükseltilmesi gerekir. Ayrıca, kombi filtresinden dolayı, peteklerden kaynaklı sebeplerden dolayı ve kalorifer borularından kaynaklı nedenlerden dolayı ısıtma yapmıyor olabilir.

Kombi Termostat Arızası

Kombi içindeki aşırı ısınmayı ölçerek, kombiyi yüksek ısıda bloke eden parçanın adı termostattır. Termostat zamanla eskiyerek arıza yapar. Bunun haricinde arıza yapmasına etken bir sebep yoktur. Termostat arızalandığında kombinin marka ve modeline göre ekranında termostat hata kodu verir. Bazı kombilerde aşırı ısınma uyarısı verir. Bu gibi durumlarda termostat arızası olduğu anlaşılır.

Kombinin Patlamalı Yanması

Kombinin yanması esnasında ufak da olsa gecikme olması dahilinde kombide gaz birikmesi görülecektir. Bunun akabinde de şiddetli bir yanma olmaktadır. Burada yapılması gereken şey derhal gaz ve çakmak ayarları kontrol edilmelidir. Eğer ki kombinin yıllık bakımları yapılırsa, bu tür sorunların önüne de geçilmiş olur. Yıllık bakımları yaptırabilmek adına da yetkili servisler yardımcı olacaktır.

Kombiden Sıcak Su Gelmemesi

Kombi çalışmasına rağmen sıcak su alınamıyorsa, su ısınmıyorsa, kalorifer sistemi ile musluktan gelecek olan su ayrışmasında bir sorun yaşanmış olma olasılığı yüksektir. Böyle bir durumda musluktan akacak su kalorifere verildiğinden sıcak su musluktan akmayacaktır. Yani, bu ayrışmayı yapacak olan üç yollu vanada bir problem var demektir. Aynı zamanda sıcak su hattı içerisinde farklı bir noktadan su karışıyorsa, özellikle kış aylarında olmak üzere su gereğinden fazla şekilde açılmışsa, yine musluktan sıcak su almak sorun yaratacaktır. Yetkili servisin yardımı ile kombideki sıcak su akmasını engelleyecek tüm bu sorunların önüne geçilebilir.

Peteklerin Üstünün Sıcak Altı Soğuk Olması

Böyle bir sorun ile karşılaşılmışsa, sebebi kombinin girişinde bulunan filtrelerde tıkama olabileceğinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun haricinde peteklerde tıkanıklık varsa, kombide sıcak su kısmı ile kalorifer kısmını ayıran vanalarda sorun varsa yine bu tür sorunla karşılaşmak mümkündür. Bunun sonucunda peteklerde dengesiz bir ısınma gözlenebilir.

Kombi Arızaları

Kombi arızaya geçmesinin nedenlerinin başında, periyodik bakımların zamanında yapılmaması gelmektedir. Periyodik olarak bakımın yapılmaması sonucu zamanla sistem elemanları aşınabilir ve tıkanıklıklar oluşabilir. Bunun önüne geçmenin en kolay çözümü, konusunda uzman bir teknik servisin çağrılarak gerekli bakımların zamanında yapılması gerekir. Bu sayede ortam ısısı sağlanmış olur ve paradan tasarruf edilmiş olur.

Tüm Beyaz Eşya Cihazlarına Servis Hizmeti