Klima Servisi

Tüm Beyaz Eşya Markalarının Klima Cihazlarının Tamir Bakım ve Onarımları Yapılmaktadır Yapılan Bütün İşlemler Garantilidir.

0541 227 73 77 Hızlı Servis

Klima Bakım ve Tamir Hizmeti

Genel Servisimiz sizlere en kaliteli ve en doğru teknik servisi hizmeti sunan yetkili firmalar arasın da yer almaktayız. Türkiye’de nadir TSE belgeli firmaların başında yer almaktadır. Klima evlerimizin en önemli beyaz eşya cihazları arasındadır. Tüm klima servis, tamir, bakım ve onarım işlerin de sizlere garantili hizmet sunarak bu yolda ilerlemektedir.

Klima servisi söylendiğinde ilk akla gelen hizmetin kalitesi ve bütün klima markaları ile uzmanlaşmış personel kadrosunun klimalara verdiği servis hizmetidir. Aynı zamanda müşterilerin bütçesini düşünülmesi ekonomilerine destek olunmalıdır. Her marka ve model için hizmet verilmektedir. Duvar tipi, tavan tipi, yer tipi, asma tavan tipi, salon tipi, kanallı tipler, taşınabilir tip klimaların klima tamir, montaj ve bakımına garantili şekilde hizmet vermekteyiz.

Çağrı merkezinde bulunan ekip arkadaşlarımız tarafında yönlendirilerek mobil üzerinden halledilmesi veya klimanızın resetlenmesi gerekiyorsa uzaktan mobil yardımı ile ücretsiz şekilde destek verilmektedir. Bu işlemlere hiçbir şekilde ücret talep edilmemektedir.

Klima Sorunları

Klima Neden Soğuk Hava Vermiyor

Klima soğuk vermiyor problemi ile karşı karşıyaysanız, öncelikle kumanda işaretlerinde yer alan “cool” veya “kar” sembollerini seçtiğinizden emin olun.

Soğuk vermesi için filtrelerin temiz olması gerekir. Böylelikle hava akışları normale dönecektir ve klimanız soğuk havayı sağlayacaktır. Filtreler temiz değil ise temizliğini yapın.

Klima Uzaktan Kumanda İle Çalışmıyor

Uzaktan kumanda ile cihazı çalıştırmak istediğinizde: İç ünite üzerindeki durum ışıkları yanmıyor; ve iç ünite veya dış ünite fanı ile kompresör devreye girmiyor ise
İç ünitenin ön kapağını açın ve “Emergency Run” düğmesine basın. Eğer cihaz çalışırsa sorun ya uzaktan kumandada yada iç ünite kartındaki uzaktan kumanda algılayıcısındadır.

Klima Hava Üflemiyor

Klima cihazınızın çalışıp çalışmadığını duyabiliyorsanız, ancak hava üflemesinde bir problem olduğunu düşünüyorsanız, soğutucu seviyelerinizin analiz edilmesi gerekebilir. Soğutucu akışkan, klimanızdan çıkan havanın gerçekten havanın soğutulduğuna emin olmanıza yardımcı olur. Klima servisimizle iletişime geçebilir ve soğutucu seviyelerinizi kontrol edip sisteminizin neden soğuk hava üflemediğine baktırabilirsiniz.

Klima Bakım

Klima cihazları iç ve dış ortamlardaki değişik hava şartlarını en temiz şekilde iç ortama aktarması gerekir. Bu temizliği sağlamak için klima bakımlarını, klima filtrelerinin temizliği rutin olarak yapılmalıdır. Klima bakımı yapılmayan klimaların verimliliği zamanla düşerek enerji sarfiyatı artacaktır.

Klima Sigorta Attırıyor

Besleme kablosunda kısa devre olabilir, besleme kablosu kontrol edilir. Kısa devre varsa kablo değiştirilir. Akım taşıyan kablolar bağlantı yerlerinden çıkmış veya arızalı olabilir, akım taşıyan kablolar kontrol edilir. Çıkmış uç yerine takılır. Kısa devre olan kablolar değiştirilir. Fan motoru sargılarında kısa devre olabilir, fan motoru kontrol edilir. Arızalı veya gövdeye kaçak varsa fan motoru değiştirilir. Ekovat sargılarında kısa devre olabilir, kontrol edilir, kısa devre varsa ekovat değiştirilir. Sisteme gaz verilir.

Fan Çalışmıyor

Kondansatör fanınızın dönmemesinin bir nedeni yanmış olmasıdır ve bu durumda fanı değiştirmeniz gerekir. Nem daha fazla yoğuşmaya neden olabilir, bu nedenle izlenmesi gereken ikinci bir sorun, suyun doğru şekilde boşalmaması veya boşaltma işleminin kısıtlanmasıdır. Bu konuları doğrulayabilirseniz, arızayı tespit edebilirsiniz; değilse, klima servisimiz ile irtibata geçip kondansatör fanınızın dönmesini durdurarak sisteminizin yeniden soğutulmasını sağlamak için seçeneklerinizi tartışın.

Tüm Beyaz Eşya Cihazlarına Servis Hizmeti